Championship
England
19:30
Bristol City
 
Leicester City
 
20:00
Millwall
 
West Bromwich Albion
 
22:00
Cardiff City
 
Sunderland
 
22:00
Huddersfield Town
 
Coventry City
 
22:00
Hull City
 
Stoke City
 
22:00
Norwich City
 
Plymouth Argyle
 
22:00
Preston North End
 
Rotherham United
 
22:00
Queens Park Rangers
 
Birmingham City
 
22:00
Sheffield Wednesday
 
Swansea City
 
22:00
Southampton
 
Middlesbrough
 
League 1
England
22:00
Barnsley
 
Cambridge United
 
22:00
Derby County
 
Blackpool
 
22:00
Exeter City
 
Charlton Athletic
 
22:00
Fleetwood Town
 
Cheltenham Town
 
22:00
Lincoln City
 
Leyton Orient
 
22:00
Peterborough United
 
Carlisle United
 
22:00
Port Vale
 
Bristol Rovers
 
22:00
Reading
 
Northampton Town
 
22:00
Shrewsbury Town
 
Oxford United
 
22:00
Stevenage
 
Bolton Wanderers
 
22:00
Wigan Athletic
 
Burton Albion
 
22:00
Wycombe Wanderers
 
Portsmouth
 
League 2
England
22:00
Accrington Stanley
 
Morecambe
 
22:00
AFC Wimbledon
 
Harrogate
 
22:00
Barrow
 
Grimsby Town
 
22:00
Bradford City
 
Tranmere Rovers
 
22:00
Colchester United
 
Newport County
 
22:00
Crawley Town
 
Doncaster Rovers
 
22:00
Forest Green Rovers
 
Stockport County
 
22:00
Gillingham
 
Crewe Alexandra
 
22:00
Milton Keynes Dons
 
Walsall
 
22:00
Salford City
 
Sutton United
 
22:00
Swindon Town
 
Notts County
 
22:00
Wrexham
 
Mansfield Town
 
National League
England
22:00
Boreham Wood
 
Dagenham & Redbridge
 
22:00
Dorking Wanderers
 
Bromley
 
22:00
Ebbsfleet United
 
Southend United
 
22:00
Gateshead FC
 
Rochdale
 
22:00
Hartlepool United
 
FC Halifax Town
 
22:00
Kidderminster Harriers
 
Altrincham
 
22:00
Maidenhead United
 
Aldershot Town
 
22:00
Oldham Athletic
 
AFC Fylde
 
22:00
Oxford City
 
Wealdstone
 
22:00
Solihull Moors
 
Barnet
 
22:00
Woking
 
Eastleigh
 
22:00
York City
 
Chesterfield
 
Primeira Liga
Portugal
22:30
Gil Vicente
 
Famalicao
 
Quarter-Finals
UEFA Women's Champions League
FT
Barcelona Women
3
SK Brann Women
1
FT
Paris Saint Germain Women
3
BK Haecken Women
0
DBU Pokalen
Denmark
22:30
FC Nordsjaelland
 
AGF
 
A-League
Australia
66'
Adelaide United
3
Western United FC
1
Super League
China
18:35
Shenzhen Peng City
 
Cangzhou Mighty Lions
 
J1 League
Japan
5'
Tokyo Verdy
0
Kyoto Sanga FC
0
HNL
Croatia
21:50
NK Istra 1961
 
NK Lokomotiva
 
Parva Liga
Bulgaria
19:00
Pirin Blagoevgrad
 
Etar
 
21:30
Arda Kardzhali
 
Krumovgrad
 
Liga 1: Relegation Group
Romania
22:30
FC Voluntari
 
Hermannstadt
 
Super Liga
Serbia
20:00
Cukaricki
 
Novi Pazar
 
22:00
FK Radnik Surdulica
 
Vojvodina
 
Kategoria Superiore
Albania
21:00
KF Egnatia
 
Kukesi
 
Girabola
Angola
21:00
CD Lunda Sul
 
FC Bravos do Maquis
 
Federal A: Group B
Argentina
FT
San Martin Mendoza
0
Juventud Unida Universitario
0
Primera C: Apertura
Argentina
FT
Deportivo Muniz
2
Sportivo Barracas
1
Copa de la Liga Profesional
Argentina
FT
Rosario Central
1
Barracas Central
2
FT
Instituto Cordoba
1
Argentinos Juniors
2
Women's Primera Division A
Argentina
FT
Belgrano de Cordoba Women
2
Gimnasia Y Esgrima La Plata Women
0
21:00
San Lorenzo de Almagro Women
 
CA Independiente Women
 
Copa de La Liga Reserves: Group A
Argentina
FT
CA Huracan Reserve
1
Central Cordoba De Santiago Reserve
1
FT
Sarmiento Reserve
0
Talleres De Cordoba Reserve
2
FT
Independiente Rivadavia de Mendoza Reserve
2
River Plate Reserve
1
Copa de La Liga Reserves: Group B
Argentina
FT
Newell's Old Boys Reserve
1
Lanus Reserve
3
NPL New South Wales 2
Australia
13:00
Nepean FC
 
Blacktown Spartans
 
14:30
Northern Tigers
 
Mt Druitt Town Rangers
 
15:00
Rydalmere
 
Hakoah Sydney City East
 
A-League Women
Australia
FT
Adelaide United Women
0
Newcastle Jets Women
8
Women's NPL Victoria
Australia
15:30
Box Hill United Women
 
Preston Lions Women
 
Premier League
Azerbaijan
19:30
Gabala FK
 
FK Neftchi
 
22:00
FC Kapaz
 
Qarabag FK
 
1st Division
Azerbaijan
18:00
PFK Zaqatala
 
Moik Baku
 
19:00
Imisli FK
 
Shamakhi FK
 
2nd Division
Bahrain
FT
Al Ittifaq BHR
1
Um Alhassam
2
FT
Al Ittihad BHR
3
Isa Town
2
FT
Bouri
1
Al Tadamun Bari
0
Premier League
Bangladesh
16:15
Abahani Ltd. Chittagong
 
Bangladesh Police Club
 
16:15
Mohammedan SC Dhaka
 
Fortis FC
 
16:15
Sheikh Jamal
 
Sheikh Russel KC
 
Premier League
Belarus
21:00
Dnyapro Mogilev
 
Arsenal Dzerzhinsk
 
23:00
Dinamo Brest
 
FC Smorgon
 
Pro League U21
Belgium
FT
SK Beveren U21
1
Eupen U21
1
Primera División: Apertura
Bolivia
FT
GV San Jose
1
Always Ready
0
FT
Blooming
1
Aurora
0
Premier League
Bosnia and Herzegovina
20:00
Igman Konjic
 
Sloga Doboj
 
22:00
FK Tuzla City
 
FK Sarajevo
 
Premier League
Botswana
21:00
Masitoaka
 
Orapa United FC
 
21:00
Nico United
 
Galaxy
 
21:00
Tafic
 
Holy Ghost SC
 
Paulista A1: Play-off
Brazil
FT
Palmeiras
1
Novorizontino
0
Amapaense
Brazil
FT
Sao Paulo AP
1
Trem DC
3
Amazonense: 2nd Stage: Group A
Brazil
FT
Manaus FC
4
Operario AC
0
Mineiro Trofeu Inconfidencia: Play-off
Brazil
FT
Athletic Club
3
Pouso Alegre
0
Paraense: Play-off
Brazil
FT
Tuna Luso
1
Remo
2
Potiguar: 2nd Stage
Brazil
FT
Globo FC
0
Baraunas
4
Women's Brasileiro A1
Brazil
FT
Botafogo FR RJ Women
0
Real Brasilia FC DF Women
0
FT
Gremio Women
1
SE Palmeiras SP Women
2
Primera División
Chile
FT
Audax Italiano
0
Coquimbo Unido
1
FT
O'Higgins
0
Deportes Iquique
3
Segunda Division
Chile
FT
CD Arturo Fernandez Vial
4
CD Trasandino de Los Andes
0
Women's Super League
China
14:00
Shaanxi Chang An Athletic FC Women
 
Chongqing Yongchuan
 
Ligue 1
Congo
21:00
Cara Brazzaville
 
AS Cheminots
 
21:00
Leopards de Dolisie
 
AS Bng
 
21:00
V. Club Mokanda
 
AS Kondzo
 
Prva NL
Croatia
19:45
Cibalia
 
Zrinski Jurjevac
 
21:30
Solin
 
Jarun
 
Druga NL
Croatia
21:30
NK Bjelovar
 
NK Grobnican
 
21:30
NK Hrvatski Dragovoljac
 
NK Dugo Selo
 
21:30
NK Kustosija
 
NK Jadran LP
 
21:30
Opatija
 
Mladost Zdralovi
 
3rd League: MSFL
Czech Republic
21:00
FK Blansko
 
Start Brno
 
21:00
FK Hodonin
 
FC Zlinsko
 
21:00
Uhersky Brod
 
FC Zlin B
 
21:30
FK Frydek-Mistek
 
Karvina B
 
23:00
SK Hranice
 
TJ Tatran Bohunice
 
CFL: Group A
Czech Republic
16:15
Admira Prague
 
Loko Vltavin
 
16:30
SK Dynamo Ceske Budejovice B
 
Kraluv Dvur
 
21:00
Sokol Hostoun
 
Povltavska FA
 
22:30
Jiskra Domazlice
 
Viktoria Plzen B
 
CFL: Group B
Czech Republic
16:30
SK Sparta Kolin
 
FK Jablonec B
 
21:00
Banik Sous
 
FK Mlada Boleslav B
 
22:00
Slovan Velvary
 
FK Teplice B
 
22:30
TJ Sokol Zivanice
 
FC Hradec Kralove B
 
Divize A
Czech Republic
20:00
Viktoria Marianske Lazne
 
FK Slavoj Cesky Krumlov
 
22:30
SK Klatovy 1898
 
SK Petrin Plzen
 
Divize B
Czech Republic
16:00
FK Olympie Brezova
 
SK Hrebec
 
16:15
Brandys Nad Labem
 
FK Seko Louny
 
16:15
Meteor Prague
 
SK Slany
 
16:15
N. Byskovice
 
FC Chomutov
 
16:15
SK Ujezd Praha 4
 
SK Steti
 
20:00
Cesky Brod
 
FK Ostrov
 
Divize C
Czech Republic
16:30
FK Dobrovice
 
FK Caslav
 
16:30
Tj Spoje Praha
 
Velke Hamry
 
22:00
FC Hlinsko
 
Pencin Turnov
 
Divize D
Czech Republic
17:00
SK Tatran Zdirec nad Doubravou
 
FC PBS Velka Bites
 
21:00
SK Lisen B
 
Velke Mezirici
 
21:00
Slavoj Polna
 
FK Pelhimov
 
21:00
TJ Sokol Lanzhot
 
Zdar nad Sazavou
 
Divize E
Czech Republic
16:30
FC Tvd Slavicin
 
SK Batov 1930
 
21:00
FC Viktorie Prerov
 
FK Novy Jicin
 
21:00
SFK ELKO Holesov
 
FC Vsetin
 
21:00
Skastice
 
HFK Olomouc
 
Divize F
Czech Republic
16:15
Vratimov
 
MFK Havirov
 
20:00
Bridlicna
 
Valasske Mezirici
 
U19 League
Czech Republic
16:00
FC Slovan Liberec U19
 
FC Zlin U19
 
Women's Elitedivisionen: Championship Group
Denmark
21:00
HB Koege Women
 
Kolding IF Women
 
Women's Elitedivisionen: Qualification Group
Denmark
20:00
B93 Women
 
AaB Women
 
Serie A: 1st Stage
Ecuador
FT
LDU de Quito
5
Imbabura S.C.
0
Serie B
Ecuador
FT
Chacaritas
1
Manta
0
Segunda Division: Clausura, Center-West
El Salvador
FT
CD Inca
2
CD Racing Junior de Armenia
3
National League: North
England
20:00
Gloucester City
 
Brackley Town
 
22:00
Alfreton Town
 
Rushall Olympic
 
22:00
Banbury United
 
Hereford
 
22:00
Blyth Spartans
 
Curzon
 
22:00
Boston United
 
Peterborough Sports
 
22:00
Buxton
 
Chester FC
 
22:00
Darlington
 
Chorley
 
22:00
Farsley Celtic AFC
 
Southport
 
22:00
Scarborough Athletic
 
Warrington Town
 
22:00
Scunthorpe United
 
King's Lynn Town
 
22:00
South Shields
 
Spennymoor Town
 
22:00
Tamworth
 
Bishop's Stortford
 
National League: South
England
22:00
Bath City
 
Weymouth
 
22:00
Chelmsford
 
Dartford
 
22:00
Eastbourne Borough
 
Maidstone United
 
Postp.
Farnborough
 
Chippenham Town
 
22:00
Hampton & Richmond
 
Tonbridge Angels
 
22:00
Havant & Waterlooville
 
Worthing
 
22:00
Hemel Hempstead
 
Aveley
 
22:00
St.Albans
 
Braintree Town
 
22:00
Welling United
 
Dover
 
22:00
Weston Super Mare
 
Taunton Town
 
22:00
Yeovil Town
 
Torquay United
 
Northern Premier League
England
22:00
Ashton United
 
Whitby
 
Southern League Premier: Central
England
22:00
Hitchin Town
 
Needham Market
 
22:00
Telford
 
Redditch United
 
Southern League Premier: South
England
FT
Walton and Hersham
4
Harrow Borough
4
22:00
Basingstoke
 
Gosport Borough
 
22:00
Chesham United
 
Hayes & Yeading United
 
22:00
Hungerford Town
 
Bracknell Town
 
22:00
Poole Town
 
AFC Totton
 
Isthmian League Premier Division
England
22:00
Cray Wanderers
 
Chatham Town
 
22:00
Folkestone Invicta
 
Lewes
 
22:00
Haringey Borough
 
Hastings United
 
Premier League 2: Division 1
England
Postp.
Crystal Palace U21
 
Tottenham Hotspur U21
 
Premier League U18
England
18:00
Middlesbrough U18
 
Sunderland U18
 
Professional Development League
England
20:00
Burnley U21
 
Crewe Alexandra U21
 
20:00
Charlton Athletic U21
 
Bournemouth U21
 
Meistriliiga
Estonia
19:30
FC Kuressaare
 
Talinna Kalev
 
Women's Meistriliiga
Estonia
19:00
Saku Sporting Women
 
Tabasalu JK Women
 
19:00
Viimsi JK Women
 
Tallinna Kalev Women
 
22:00
Flora Tallinn Women
 
FC Ararat Tallinn Women
 
Premier League
Ethiopia
20:00
Adama City FC
 
Saint George SC
 
23:00
Hadiya Hossana FC
 
Hambericho Durame SC
 
Erovnuli Liga
Georgia
22:00
Dila Gori
 
Saburtalo
 
23:00
Kolkheti-1913 Poti
 
FC Telavi
 
Erovnuli Liga 2
Georgia
22:00
Lokomotivi Tbilisi
 
Shturmi
 
Regionalliga Bayern
Germany
FT
Bayern Munich II
2
FC Schweinfurt
0
Regionalliga Nord
Germany
FT
SC Weiche Flensburg
2
SV Drochtersen/Assel
2
FT
Spelle-Venhaus
0
Eintracht Norderstedt
2
Regionalliga Nordost
Germany
FT
FSV Luckenwalde
2
BFC Dynamo
0
FT
RW Erfurt
1
Greifswalder FC
1
19:00
Hertha Berlin II
 
Lokomotive Leipzig
 
Regionalliga Südwest
Germany
FT
FCA Walldorf
2
Homburg
0
FT
FSV Frankfurt
3
Koblenz
1
FT
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
2
TSV Steinbach Haiger
3
Regionalliga West
Germany
FT
Oberhausen
2
Dueren
2
Oberliga: Baden-Wurttemberg
Germany
FT
ATSV Mutschelbach
2
Noettingen
2
Oberliga: Bayern North
Germany
FT
Neudrossenfeld
2
Jahn Regensburg II
0
Oberliga: Bayern South
Germany
FT
SV Heimstetten
3
FC Ismaning
2
FT
Kirchheimer SC
6
1860 Munich II
0
Oberliga: Bremen
Germany
FT
SG Aumund-Vegesack
5
TS Woltmershausen
1
19:00
BTS Neustadt
 
Geestemuende
 
Oberliga: Hamburg
Germany
FT
Niendorfer TSV
1
TSV Sasel
2
FT
Altonaer FC 93
6
TSV Concordia
1
FT
Harksheide
2
FC Tuerkiye Wilhelmsburg
2
FT
HEBC Hamburg
2
Uhlenhorster SC Paloma
0
FT
SV Halstenbek-Rellingen
7
Dueneberger SV
0
FT
SV Rugenbergen
2
FC Suederelbe
4
FT
Victoria Hamburg
0
TSV Buchholz
1
FT
ETSV Hamburg
3
Union Tornesch
3
Oberliga: Hessen
Germany
FT
FSV Fernwald
0
Eintracht Stadtallendorf
1
FT
KSV Baunatal
4
Adler Weidenhausen
1
FT
FC 1906 Erlensee
1
FC Giessen
4
FT
RW Walldorf
0
Bayern Alzenau
0
Oberliga: Schleswig-Holstein
Germany
FT
TSV Bordesholm
0
SV Eichede
3
Oberliga: Mittelrhein
Germany
FT
Germania Teveren
1
Borussia Freialdenhoven
1
Oberliga: Niederrhein
Germany
FT
Muelheimer FC 97
3
Sportfreunde Baumberg
2
Canc.
SV Straelen
 
DJK Teutonia St. Toenis
 
FT
SW Essen
2
Ratinger SV
0
FT
TSV Meerbusch
0
FC Buederich
1
FT
Union Nettetal
3
KFC Uerdingen
1
FT
VfB Hilden
1
SF Hamborn 07
2
Oberliga: Niedersachsen
Germany
FT
Lupo-Martini Wolfsburg
3
Schoeningen
1
FT
MTV Eintracht Celle
0
Kickers Emden
4
FT
SSV Vorsfelde
1
FC Germania Egestorf-Langreder
0
Oberliga: Rheinland-Pfalz/Saar
Germany
FT
Wormatia Worms
3
SpVgg Quierschied
1
FT
Arminia Ludwigshafen
1
VfR Baumholder
1
Oberliga: Westfalen
Germany
FT
Sportfreunde Lotte
2
ASC Dortmund
1
FT
SV Schermbeck 2020
2
SpVgg Vreden
3
FT
TuS Boevinghausen
3
Eintracht Rheine
2
FT
TuS Ennepetal
2
SG Finnentrop/Bamenohl
3
FT
Victoria Clarholz
2
Tuerkspor Dortmund
4
FT
Westfalia Rhynern
1
FC Gievenbeck
4
FT
Sportfreunde Siegen
2
SpVgg Erkenschwick
2
Liga Nacional: Clausura
Guatemala
FT
Deportivo Zacapa
1
Club Xelaju
1
FT
CSD Municipal
2
Coban Imperial
1
FT
Guastatoya
0
Coatepeque
0
I-League 2
India
17:30
Kenkre
 
FC Bengaluru United
 
17:30
SC Bengaluru
 
Prayag United SC
 
Liga 1
Indonesia
20:30
Barito Putera
 
PSIS Semarang
 
20:30
Madura United
 
PSS Sleman
 
20:30
PSM Makassar
 
Borneo FC Samarinda
 
Iraq Stars League
Iraq
FT
Erbil
0
Al Karkh
0
Liga Leumit
Israel
20:00
Hapoel Afula
 
Hapoel Rishon LeZion
 
20:00
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
 
Hapoel Umm al-Fahm
 
20:00
Hapoel Kfar Saba
 
Sektzia Nes Tziona
 
20:00
Hapoel Nof HaGalil
 
Bnei Yehuda Tel Aviv
 
20:00
Hapoel Ramat Gan
 
Ironi Tiberias
 
Liga Alef: North
Israel
FT
Baqa Al-Gharbiyye
2
SC Tzeirey Taibe
2
18:35
Ironi Nesher
 
Hapoel Raanana
 
19:00
Hapoel Kaukab
 
Tzeirey Um El Fahem
 
19:00
Maccabi Ahi Nazareth
 
Maccabi Kiryat Ata-Bialik
 
19:15
Maccabi Nujeidat Ahmad
 
MS Tira
 
Liga Alef: South
Israel
FT
Shimshon Kafr Qasim
2
Agudat Sport Ashdod
3
18:00
Ironi Modiin
 
AS Nordia Jerusalem
 
18:30
Maccabi Ironi Kiryat Malakhi
 
Hapoel Marmorek
 
18:40
Dimona
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
18:45
Maccabi Ironi Ashdod
 
Maccabi Yavne
 
19:30
SC Hapoel Lod
 
Hapoel Herzelia
 
Women's Ligat Al: Championship
Israel
FT
Hapoel Katamon Jerusalem Women
3
ASA Tel Aviv Uni. Women
0
FT
Hapoel Petach-Tikva Women
0
Kiryat Gat Women
6
Women's Ligat Al: Relegation
Israel
FT
Hapoel Nir Ramat Hasharon Women
1
Hapoel Raanana Women
1
FT
Bnot Netanya Women
0
Maccabi Kishronot Hadera Women
2
Serie C: Group A
Italy
FT
Calcio Padova
2
Pergolettese
1
Serie C: Group B
Italy
FT
Carrarese
1
Perugia
0
FT
Fermana
3
Rimini
2
FT
Gubbio
1
Torres
0
FT
Vis Pesaro
1
Lucchese
3
Serie C: Group C
Italy
FT
Catania
2
Giugliano
3
Serie D: Group B
Italy
FT
Pro Palazzolo
1
Real Calepina
0
Serie D: Group C
Italy
20:30
Campodarsego
 
Clodiense
 
21:30
Virtus Bolzano
 
Este
 
Serie D: Group E
Italy
FT
Grosseto
2
Mobilieri Ponsacco
2
Campionato Primavera 2: Group A
Italy
20:30
SPAL 2013 U19
 
Vicenza U19
 
21:00
Brescia U19
 
Albinoleffe U19
 
21:30
Cittadella U19
 
Udinese Primavera
 
Campionato Primavera 2: Group B
Italy
20:30
Salernitana U19
 
SS Monopoli U19
 
Pro League
Jordan
FT
Mgaear Al Sarhan
1
Aqaba
2
1st League: Group A
Kosovo
21:00
KF Dinamo Ferizaj
 
FC Suhareka
 
Virsliga
Latvia
21:00
FK Jelgava
 
FK Metta
 
Premier League: Relegation Play-off
Lebanon
19:15
Tadamon Sour
 
Tripoli SC
 
I Lyga
Lithuania
23:00
FA Siauliai B
 
Neptunas Klaipeda
 
23:00
FK Kauno Zalgiris B
 
Nevezis
 
23:00
FK Panevezys B
 
Be1 NFA
 
Liga de Expansion MX: Clausura
Mexico
FT
Atlético Morelia
3
Venados FC
4
FT
Dorados
0
Atlante
3
Liga Premier: Serie A: Group 1
Mexico
23:00
Correcaminos de la UAT II
 
Atletico Saltillo Soccer
 
Liga Premier: Serie B
Mexico
FT
Chilangos FC
0
Aguacateros CDU
1
Women's Liga MX: Clausura
Mexico
FT
Monterrey Women
3
Club Tijuana Women
1
Liga MX U23: Clausura
Mexico
22:00
Club America U23
 
Atletico de San Luis U23
 
23:00
Mazatlan FC U23
 
Tijuana U23
 
Liga 1: Promotion Round
Moldova
20:00
CF Sparta Selemet
 
CSCT Saksan
 
Liga 1: Relegation Round
Moldova
20:00
Dinamo-Auto
 
FC Sheriff Tiraspol 2
 
20:00
Fcm Ungheni
 
FC Iskra Ribnita
 
20:00
Olimp Comrat
 
Real Succes
 
Cup
Morocco
FT
KACM
1
Hassania Agadir
2
AP
MAS Fes
2
Ittihad Tanger
2
Central League
New Zealand
FT
North Wellington AFC
0
Waterside Karori
2
Northern League
New Zealand
FT
Auckland City FC
1
Eastern Suburbs
0
FT
Bay Olympic
2
East Coast Bays
1
FT
Birkenhead United
3
West Coast Rangers FC
1
FT
Manurewa
1
Western Springs AFC
2
FT
Tauranga City AFC
1
Auckland United FC
4
Southern League
New Zealand
FT
Dunedin City Royals FC
1
Cashmere Technical
5
FT
FC Twenty 11
0
Nelson Suburbs FC
9
FT
Coastal Spirit FC
7
Selwyn United FC
0
Liga 1: Apertura
Peru
FT
Deportivo Garcilaso
1
Comerciantes Unidos
2
FT
Alianza Lima
3
Los Chankas CYC
0
Liga Femenina
Peru
22:30
Universidad San Antonio Abad Women
 
Deportivo Municipal Women
 
II Liga
Poland
FT
GKS Jastrzebie
3
Kotwica Kolobrzeg
1
FT
Stal Stalowa Wola
2
Sandecja Nowy Sacz
1
III Liga: Group 1
Poland
18:00
Jagiellonia Bialystok II
 
Skierniewice
 
III Liga: Group 2
Poland
18:00
Pogon Szczecin II
 
Blekitni Stargard
 
20:00
KS Unia Solec Kujawski
 
Swit Skolwin
 
21:30
Kts-K Luzino
 
MKS Notec Czarnkow
 
III Liga: Group 3
Poland
19:00
Gornik Zabrze II
 
MKS Kluczbork
 
22:00
Warta Gorzow Wielkopolski
 
Gwarek Tarnowskie Gory
 
III Liga: Group 4
Poland
21:30
KSZO Ostrowiec
 
Sokol Sieniawa
 
CLJ U19
Poland
18:00
Cracovia Krakow U19
 
Arka Gdynia U19
 
Liga Portugal 2
Portugal
18:00
CF Os Belenenses
 
Feirense
 
21:00
Pacos de Ferreira
 
Oliveirense
 
22:30
Tondela
 
Vilaverdense FC
 
Campeonato de Portugal: Group A
Portugal
22:00
CDC Montalegre
 
AD Limianos
 
U23 Liga Revelacao: Qualifying Round
Portugal
17:30
Leixoes SC U23
 
Academico Viseu U23
 
U19 Championship: Championship Round
Portugal
18:00
Farense U19
 
Vitoria Guimaraes U19
 
Women's WK-League
Republic of Korea
14:00
Boeun Sangmu Wfc
 
Hyundai Steel Women
 
17:00
Hwacheon KSPO FC Women
 
Gumi Sportstoto Women
 
17:00
Seoul City WFC
 
Gyeongju FC Women
 
17:00
Suwon UDC Women
 
Changnyeong WFC
 
Liga II: Promotion Group
Romania
FT
Corvinul Hunedoara
1
FC Buzau
1
Liga III Promotion Group 3
Romania
20:00
FC Dunarea Calarasi
 
ASFC Agricola Borcea
 
Liga III Promotion Group 4
Romania
20:00
CS Dinamo Bucuresti
 
SCM Dunarea Giurgiu
 
20:00
SC Popesti Leordeni
 
CS Blejoi
 
Liga III Promotion Group 6
Romania
20:00
Ramnicu Valcea
 
Acs Vedita Colonesti MS
 
22:00
CSM Cetatea Turnu Magurele
 
CS Viitorul Daesti
 
Liga III Promotion Group 7
Romania
20:00
CSC Ghiroda SI Giarmata Vii
 
CSM Deva
 
Liga III Promotion Group 9
Romania
20:00
Acs Unu Fotbal Club Gloria
 
Universitatea Alba Iulia
 
Liga III Promotion Group 10
Romania
20:00
Scm Zalau
 
Csm Sighetu Marmatiei
 
Liga III Relegation Group 1
Romania
20:00
CS Aerostar Bacau
 
FC Rapid Brodoc
 
Liga III Relegation Group 2
Romania
20:00
CSM Ramnicu Sarat
 
ACS Viitorul Sutesti
 
Liga III Relegation Group 4
Romania
20:00
FC Pucioasa
 
FC Paulesti
 
Liga III Relegation Group 5
Romania
20:00
AFC Odorheiu Secuiesc
 
AS Municipal SR Brasov
 
20:00
Sepsi Osk 2
 
AFCS Viitorul Curita
 
Liga III Relegation Group 6
Romania
20:00
CS Sporting Rosiori
 
CSO Petrolul Potcoava
 
20:00
Unirea Bascov
 
Oltul Curtisoara
 
Liga III Relegation Group 7
Romania
20:00
CS Gilortul Targu Carbunesti
 
U Craiova 1948 II
 
20:00
CS Universitatea Craiova II
 
CSO Turceni
 
Liga III Relegation Group 8
Romania
20:00
CSM Avantul Periam
 
Gloria Lunca-Teuz Cermei
 
Liga III Relegation Group 9
Romania
20:00
ACS Mse Targu Mures
 
ACS Industria Galda
 
20:00
Metalurgistul Cugir
 
CSM Avantul Reghin
 
Liga III Relegation Group 10
Romania
Postp.
CS Sanatate Cluj
 
Olimpia Satu Mare
 
20:00
Csc Sanmartin
 
FCM Baia Mare
 
National Football League
Rwanda
20:00
Amagaju FC
 
Marines FC Gisenyi
 
1st Division
Saudi Arabia
FT
Al Batin
1
Hajer FC Al-Hasa
1
FT
Al Ain
3
Al Jandal
2
FT
Al Orobah FC
1
Jeddah
2
Prva Liga
Serbia
21:00
Jedinstvo Ub
 
FK Metalac
 
21:00
Radnicki Novi Beograd
 
FK Sloboda Uzice
 
Super Liga: Championship Group
Slovakia
23:30
Ruzomberok
 
DAC 1904 Dunajska Streda
 
2. Liga
Slovakia
37'
Slovan Bratislava B
0
Tatran Presov
0
18:00
Slavoj Trebisov
 
FC Petrzalka 1898
 
21:00
Puchov
 
Dolny Kubin
 
23:00
FK Pohronie
 
Komarno
 
3. Liga: West
Slovakia
18:00
Raca Bratislava
 
FK Podkonice
 
21:00
FC Malacky
 
SKF Sered
 
21:00
Lokomotiva Zvolen
 
AFC Nove Mesto Nad Vahom
 
Prva Liga
Slovenia
21:00
Rogaska
 
NK Bravo
 
23:30
Maribor
 
Radomlje
 
2. SNL
Slovenia
21:00
ND Ilirija Ljubljana
 
NK Triglav
 
21:30
Jadran
 
Tabor
 
Tercera RFEF: Group 3
Spain
23:00
SD Torina
 
UM Escobedo
 
23:30
CD Laredo
 
CF Vimenor
 
Tercera RFEF: Group 5
Spain
FT
UE Vilassar de Mar
2
CF Peralada
1
FT
Reus FC Reddis
1
CE L'Hospitalet
1
17:45
UE Tona
 
UE Castelldefels
 
18:00
AE Prat
 
UE Olot
 
18:00
FC Vilafranca
 
Fundacio Esportiva Grama
 
22:00
UE Rapitenca
 
CFJ Mollerussa
 
Tercera RFEF: Group 6
Spain
FT
CD Burriana
0
UD Rayo Ibense
0
17:30
UD Castellonense
 
CD Castellon B
 
23:00
CD Utiel
 
Ontinyent
 
Tercera RFEF: Group 7
Spain
18:00
CDF Tres Cantos
 
AD Parla
 
Tercera RFEF: Group 11
Spain
23:00
Felanitx
 
CE Santanyi
 
Tercera RFEF: Group 12
Spain
FT
CD Marino
2
CA Victoria
0
18:00
Las Palmas B
 
UD Villa Santa Brigida
 
Tercera RFEF: Group 13
Spain
18:00
Deportiva Minera
 
Ucam Murcia II
 
Tercera RFEF: Group 14
Spain
18:00
UD Fuente de Cantos
 
CD Azuaga
 
18:30
Olivenza FC
 
CF Jaraiz
 
Tercera RFEF: Group 15
Spain
FT
CA Cirbonero
0
CD Cortes Navarre
0
Tercera RFEF: Group 16
Spain
18:00
Casalarreina CF
 
CD Alfaro
 
Division 1: North
Sweden
20:00
Vasalunds
 
Karlbergs BK
 
22:00
FBK Karlstad
 
Taby FK
 
Division 1: South
Sweden
19:00
Lunds BK
 
FC Rosengaard
 
20:00
Torns IF
 
Torslanda IK
 
21:00
Falkenbergs FF
 
FC Trollhaettan
 
Division 2: Norrland
Sweden
Postp.
Bodens BK
 
Gottne IF
 
21:00
Team TG FF
 
IFK Luleaa
 
Division 2: Norra Goetaland
Sweden
FT
Vaenersborgs IF
0
IFK Skoevde FK
1
20:00
Ahlafors IF
 
Lidkoepings FK
 
20:00
BK Forward
 
Grebbestads IF
 
20:00
Herrestads AIF
 
IFK Kumla
 
20:00
IK Gauthiod
 
Vaenersborgs FK
 
20:00
Saeffle SK
 
Stenungsunds IF
 
22:00
IK Kongahaella
 
Motala AIF FK
 
Division 2: Norra Svealand
Sweden
19:00
Viggbyholms IK FF
 
IFK Oesteraakers FK
 
20:00
Enkoeping
 
FC Gute
 
Division 2: Soedra Goetaland
Sweden
19:00
IFK Karlshamn
 
IFK Haessleholm
 
19:00
Oesterlen FF
 
Nosaby IF
 
21:00
Kristianstad FC
 
IFK Simrishamn
 
Division 2: Soedra Svealand
Sweden
FT
IK Sleipner
1
FC Nacka Iliria
0
19:00
Enskede IK
 
Nykoepings BIS
 
19:00
Smedby AIS
 
IF Sylvia
 
Division 2: Vaestra Goetaland
Sweden
FT
Husqvarna FF
2
Qviding FIF
2
FT
Landvetter IS
2
Vaestra Froelunda
3
20:00
BK Astrio
 
IK Tord
 
20:00
Laholms FK
 
Oeckeroe IF
 
22:00
Hittarps IK
 
Bergdalens IK
 
Promotion League
Switzerland
FT
Breitenrain
1
Paradiso
1
1. Liga: Group 1
Switzerland
FT
Sion II
1
Naters
2
FT
Vevey
3
Pully Football
1
FT
FC Grand-Saconnex
1
Terre Sainte
0
FT
FC La Sarraz Eclepens
1
Echallens
1
FT
La Chaux-de-Fonds
0
Chenois
1
FT
Meyrin
1
Team Vaud U21
0
1. Liga: Group 2
Switzerland
FT
Muttenz
4
FC Bassecourt
1
FT
Thun II
2
FC Muri
1
FT
FC Muensingen
0
Solothurn
1
FT
Rotkreuz
0
FC Koeniz
0
1. Liga: Group 3
Switzerland
FT
Hongg
1
FC Kosova
0
FT
SC YF Juventus Zuerich
4
FC Gossau
0
FT
Tuggen
3
FC Balzers
1
FT
FC Uzwil
1
Linth
2
U19 Elit B
Turkiye
16:00
Genclerbirligi U19
 
Bodrum FK U19
 
18:00
Caykur Rizespor U19
 
Umraniyespor U19
 
Premier League
Uganda
20:00
Kitara FC
 
BUL FC
 
20:00
Wakiso Giants
 
NEC FC
 
1st Division: Promotion Group
Ukraine
17:00
Yarud Maripol
 
FC Prykarpattia 1981
 
18:00
Karpaty
 
Victoria Mykolaivka
 
18:30
Livyi Bereg
 
Ahrobiznes Volochysk
 
1st Division: Relegation Group
Ukraine
17:30
FC Podillya Khmelnytskyi
 
FC Kremin Kremenchuk
 
U19 League
Ukraine
17:00
FC Minaj U19
 
Oleksandriya U19
 
17:00
Polissya Zhytomyr U19
 
Chornomorets Odessa U19
 
17:00
Veres Rivne U19
 
FC Kryvbas Kriviy Rih U19
 
18:00
Obolon Kyiv U19
 
Shakhtar Donetsk U19
 
Pro League
United Arab Emirates
FT
Al-Nasr SC
1
Hatta
0
FT
Emirates Club
1
Baniyas
2
Primera División: Apertura
Uruguay
22:30
Cerro Largo
 
Racing
 
USL League One
USA
FT
Charlotte Independence
2
Spokane Velocity
1
MLS Next Pro
USA
FT
FC Cincinnati 2
2
New York Red Bulls II
3
AP
Chicago Fire FC II
1
Philadelphia Union II
1
FT
Houston Dynamo 2
0
Austin FC II
1
Super League
Uzbekistan
21:00
AGMK
 
Bunyodkor Tashkent
 
21:15
Qizilqum Zarafshon
 
Lokomotiv Tashkent
 
Pro League
Uzbekistan
17:30
Olimpik Mobiuz U19
 
Mashal Muborak
 
Primera Division: Apertura
Venezuela
FT
Deportivo Tachira
2
Metropolitanos FC
0
Cymru Premier: Championship Group
Wales
19:30
Connah's Quay
 
Newtown
 
Cymru Premier: Relegation Group
Wales
19:30
Barry Town
 
Penybont
 
19:30
Colwyn Bay
 
Aberystwyth
 
19:30
Pontypridd Town
 
Haverfordwest
 
Cymru North
Wales
Postp.
Denbigh Town
 
Bangor 1876
 
Postp.
Buckley Town
 
Guilsfield FC
 
21:30
Gresford Athletic
 
Ruthin Town
 
21:30
Llandudno FC
 
Holywell Town
 
21:30
Llanidloes Town FC
 
Chirk AAA FC
 
21:30
Mold Alexandra
 
Caersws
 
21:30
Porthmadog
 
Airbus UK Broughton
 
Cymru South
Wales
21:00
Baglan Dragons
 
Llantwit Major
 
21:00
Carmarthen
 
Cwmbran Celtic
 
21:30
Afan Lido
 
Abergavenny Town FC
 
21:30
Ammanford
 
Caerau Ely
 
21:30
Llanelli
 
Pontardawe Town
 
21:30
Trefelin BGC
 
Goytre United
 
Premier Soccer League
Zimbabwe
20:00
Highlanders
 
Simba Bhora FC
 
20:00
Hwange
 
Bulawayo Chiefs
 
20:00
Yadah FC
 
Dynamos